Iphone 12 Özellikleri Ve Fiyatı

Günümüz şartlarında en çok tercih edilen telefonlar markasından olan Apple son modeli olan Iphone 12 ‘yi piyasaya sürdü . Merakla beklenen Iphone 12 özellikleri ve fiyatı neler ?


12mp çift kamera sistemi bulunan telefon diğer modellere göre daha geniş bir yapıya sahip ve ayrıca daha geniş bir kamera çekim alanını kapsıyor.2 kat daha fazla uzaklaştırmanın yanında 5 kata kadar da daha fazla optik zoom yapma özelliğine sahip. Hdr ekran özelliğine sahip telefon, parmak izi ile çalışıyor. Ayrıca kaplaması yağ tutmayan bir özelliğe sahiptir. 12 mp’e kadar fotoğraf çekim kalitesi sunan ön ve arka kameraları sayesinde daha muntazam fotoğraflar çekme şansı sunan yeni model loş ışıkta bile çekilen fotoğrafları harika görüntülere dönüştürüyor.


Iphone 12 Renk Seçenekleri

Renk Seçenekleri


Iphone 12: Hafızası ve Renkleri

Suya, sıçramalara ve toza da eski modellere göre daha dayanıklı olarak üretilmiştir. True Depth özelliği ile yüz tanıma sistemini de içerisinde bulunduran yeni Iphone 12 ‘nin batarya özellikleri henüz açıklanmadı. Siyah, beyaz, mavi, kırmızı ve yeşil renk seçenekleriyle satışa sunulan telefonun alüminyum kasa özellikleriyle diğer modellere göre 4 kat daha dayanıklı olduğu söyleniyor. Modelin 64, 128 ve 256 gb hafızasına sahip seçenekleri bulunuyor.


Şarj Özellikleri

Akıllı telefonlar içerisindeki en hızlı çip olan A14 Bıonic çipi içerisinde bulunduran telefon tek seferde yapılan şarj kapasitesiyle 15 ile 17 saat arasında video oynatma imkanı sunuyor. 5g özelliğe sahip telefon, hızlı ve kablosuz şarj özelliğine de sahiptir. İOS14 işletim sistemiyle piyasaya sürülecek olan ilk modeldir. Türkiye’ de henüz satışa sunulmayan Iphone 12 fiyatı tahmini olarak 10.000tl ile 17.000 tl olarak öngörülüyor.


Aksesuarlar ve Fiyatları

Iphone 12 Kablosuz Şarj

720,00 ₺

Mophie powerstation plus wireless 8K PD: Entegre Lightning kablosuna ve 18 W’a kadar güce sahip mophie powerstation plus wireless 8K PD evrensel pil, iPhone’unuzu destekleyebileceği en yüksek hızda şarj eder.


Iphone 12 Ethernet + Güç

899,00 ₺


Lightning Konnektörlü Belkin Ethernet + Güç Adaptörü: Bu adaptör Power over Ethernet özelliğine sahip bağlantılarla çalışabilir.


Diğer yazılarımız:

NECATİ YILDIRIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir